הסעות לכותל

 

הסעות לכותל – מי-שי הסעות וטיולים

 
הכותל המערבי הוא אתר העלייה לרגל החשוב ביותר עבור ישראלים ויהודים כאחד. הכותל, שריד מאחת החומות שהקיפו את בית המקדש השני, מהווה יעד תיירותי לאורך כל חודשי השנה. נערכים בו טקסי השבעה שונים של צה"ל וטקסים ממלכתיים נוספים, המושכים קהל רב. בסוכות ובפסח הוא יעד אטרקטיבי במיוחד למתפללים בשל מעמד הקהל בשלושת הרגלים. הגישה לכותל אינה פשוטה כלל, מאחר שמדובר במקום מבוקש אבל הנגישות אליו בעייתית בגלל הכבישים הצרים והסמטאות הצרות המובילים אליו. יחידים יכולים לקחת אוטובוס מתאים וללכת ברגל, אבל במקרה שמדובר בקבוצה גדולה יש להיערך לכך מבחינה לוגיסטית. לשם כך קיימות חברות המתמחות בהסעות לכותל והדרכה במקום שנחשב לקדוש ביותר ליהודים.
 

כיצד נבחר חברת הסעות?

 
הבחירה בחברת הסעות מתאימה צריכה לקחת בחשבון כמה גורמים. בראש ובראשונה עלינו לברר האם יש לאוטובוסים שלה נקודת איסוף בקרבתנו. הפרמטר השני יהיה מספר המשתתפים בביקור כאשר ככל שהוא גדל כך ההכנה הלוגיסטית מורכבת יותר. אם מדובר בטקס השבעה צבאי בנוכחות מספר אורחים מצומצם הארגון יהיה פשוט בהרבה מאשר טקס בר מצווה המוני בהשתתפות עשרות אורחים, חלקם אולי יגיעו מחו"ל ויזדקקו לסיוע והדרכה צמודים מאנשי החברה המארגנת. מסיבה זו חשוב לברר לפני ההזמנה שחברת ההסעות מעסיקה מדריכים השולטים בשפות המתאימות (אנגלית, צרפתית, רוסית, ספרדית וכו'). מומלץ גם להסתמך על המלצות מבעלי ניסיון, חברים ומכרים.
 
הסעות לכותל
 

בר מצווה בכותל

 
הפופולאריות של טקסי בר מצווה בכותל המערבי עולה בהתמדה בשנים האחרונות. טקסי בר מצווה מושכים אורחים רבים מכל רחבי הארץ ולעתים גם קרובי משפחה מחו"ל. אוטובוסים לכותל מאכלסים, בדרך כלל, כ-50 איש ומיניבוסים עד 15 ולכן יש להתארגן בהתאם ולקבוע את מספר הרכבים הרצוי והרכבם לפי כמות האורחים המצפה לנו. אם מדובר באורחים מחו"ל- יתכן שהם יהיו זקוקים גם להסעה מיוחדת מנתב"ג לטקס או לאכסניות בהם ילונו (מלונות, בתי המשפחה המארחת, דירות פרטיות ועוד..). חשוב לברר, לפני ביצוע ההזמנה, שלחברה יש ניסיון מוכח בביצוע הסעות לכותל והיא מעסיקה נהגים מנוסים שיודעים להתמצא בכבישי וסמטאות העיר העתיקה ולהתמודד עם בעיות התחבורה, העומסים וסידורי הביטחון הקפדניים באזור רחבת הכותל.
 
הסעה לכותל - מי-שי
הסעה לכותל - מי-שי
הסעה לכותל המערבי
הסעה לכותל המערבי
הסעה לכותל
הסעה לכותל
הסעה מאורגנת לכותל
הסעה מאורגנת לכותל
הסעות לכותל
הסעות לכותל
הסעות מאורגנות לכותל
הסעות מאורגנות לכותל